Pazartesi, 10 Ağustos 2020
.
18
Denizli
.
chevron_left chevron_right
PAMUKKALE

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BİR KURS DAHA

Pamukkale Belediyesi, yaz tatilinde vaktini değerlendirmek isteyenlere yönelik çeşitli kurslar açmaya devam ediyor

136 Toplam Gösterim
PAMUKKALE BELEDİYESİ’NDEN BİR KURS DAHA

 

Pamukkale Belediyesi, yaz tatilinde vaktini değerlendirmek isteyenlere yönelik çeşitli kurslar açmaya devam ediyor. Gençlere yönelik İngilizce ve Almanca, yetişkinlere yönelik İngilizce kurslarının hazırlıkları devam ederken şimdi de 9-15 yaş arası çocuklar için futbol ve halk oyunları kursları açılıyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Çocuklarımızın yaz tatilini hem eğlenceli hem de verimli geçirmeleri için Yaz Spor Kursları düzenliyoruz. Kurslarımıza tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

Göreve gelir gelmez ilçe halkının yüzündeki gülümsemeyi, memnuniyeti daha da artırmak için tüm gayretiyle çalışan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, rutin hizmetlerle birlikte, vatandaşların günlük yaşantılarına renk katacak etkinlikler düzenliyor. Pamukkale Belediyesi ile Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi işbirliği ile 8 mahallede futbol ve halk oyunları kursu açılıyor. 9-11 yaş ve 12-15 yaş olmak üzere 2 yaş grubunda düzenlenecek olan kurslara başvurular başladı.

ÜCRETSİZ FUTBOL VE HALKOYUNLARI KURSU

“Pamukkale Belediyesi Ücretsiz Yaz Spor Kursları”na başvurular için, mahalle muhtarlıklarından temin edilen başvuru formlarını ailelerine imzalatan çocukların başvuruları yine muhtarlıklar tarafından kabul edilecek. Kervansaray, Hürriyet, Anafartalar, Akhan, Pınarkent, Pamukkale, Irlıganlı ve Akköy mahallelerinde bulunan halı sahalarda gerçekleşecek kurslar için, çevre mahallelerden gelen başvurular da kabul edilecek. Temmuz ayının başında başlayıp, Ağustos sonunda bitecek olan kurslar, hafta içi her gün sabah, ikindi ve akşam olmak üzere 3 grupta yapılacak.

“ÇOCUKLARIMIZIN YAZI VERİMLİ GEÇİRMESİNİ İSTİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkaleli çocukların yaz tatilinde evde kapalı kalmasını istemediklerini ve kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları için yaz spor kursları açtıklarını ifade etti. “Çocuklarımız bizim geleceğimiz” diyen Başkan Örki, “Onların gelişimine katkı sağlamak, onların yüzünü güldürmek birincil görevlerimizden. Bu yaz tatilinde de çocuklarımızın futbol ve halkoyunları kurslarına katılarak, arkadaş ortamında paylaşmayı, sorumluluk bilincini, sosyalleşmesini sağlayıp, spor yaparak sağlıklı gelişim göstermelerini hedefliyoruz. Biliyoruz ki küçük yaşlarda edinilen alışkanlıklar tüm yaşantımıza yayılır. Bu düşünceyle de çocuklarımızın gelişiminin en önemli yıllarında, onlara güzel alışkanlıklar kazandırmayı amaçladık. Yaz spor kurslarımıza tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE